Szkoła bezpiecznego upadania – program pilotażowy

Ukemi – szkoła bezpiecznego upadania” to ciekawy projekt pilotażowy Polskiego Związku Judo i Ministerstwa Sportu i Turystyki, na który powinni mieć oko rodzice szczególnie aktywnych dzieci. Zarówno podczas zabaw, jak i innych zajęć nierzadko przeceniają swoje możliwości lub niedoceniają swoją siłę, co często kończy się wycieczką do szkolnej pielęgniarki. Program ma na celu przekazanie dzieciom praktycznej wiedzy na temat tytułowego „bezpiecznego upadania” – przede wszystkim jak ochronić głowę, ręce i nogi.


5 kluczowych informacji o programie:

  1. Realizowany w 7 szkołach wybranych w porozumieniu z klubami judo.
  2. Adresowany do dzieci z klas I – IV szkół podstawowych.
  3. Zajęcia w szkółkach są prowadzone dla grupy 12 – 20 * dzieci w formie zajęć pozalekcyjnych 2 razy w tygodniu po 60 minut zajęć.
  4. Główne cele: nauka wybranych elementów judo (ukemi – pady), które umożliwiom dzieciom uniknięcie urazów w czasie zabaw i innej aktywności fizycznej, a także zwiększenie ogólnego zainteresowania judo jako sportem.
  5. Jest to program pilotażowy – w przypadku pozytywnej oceny, planowane jest rozszerzenie podjęcie współpracy z ok. 120 szkołami w roku kolejnym.

Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie Polskiego Związku Judo lub na stronach szkół biorących udział w tej inicjatywie.

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *